Image

نکات مهم برای دم کردن قهوه قسمت دوم

شما با ما هستید در آشپزی آسان با آموزش رایگان در مورد " نکات مهم برای دم کردن قهوه - قسمت دوم" ، با همراهی ما از دانش آشپزی لذت ببرید
روش دم کردن قهوه, نکاتی برای دم کردن قهوه

آبی که برای درست کردن قهوه استفاده می کنید، روی کیفیت قهوه تاثیر می گذارد

همان طور که در قسمت اول این مقاله صحبت کردیم، نوشیدن یک فنجان قهوه خوش دم نیازمند به رعایت نکات و ترفند هایی است. برای مطالعه ادامه نکات درباره دم کردن قهوه با ما همراه باشید.

آب

آبی که برای درست کردن قهوه استفاده می کنید، روی کیفیت قهوه بسیار تاثیرگذار است. اگر از آب شیری استفاده می کنید که بو و طعم آن ناخوشایند است یا کلر دارد، حتما از فیلتر یا آب آشامیدنی بسته بندی شده استفاده کنید. اگر آب شیر برای درست کردن قهوه مناسب بود، قبل از این که قهوه جوش را از آب پر کنید، شیر را باز کرده و اجازه دهید برای چند ثانیه آب برود. هرگز از آب مقطر استفاده نکنید.

نسبت آب به قهوه

بر اساس دستورالعمل ها یک تا دو قاشق غذاخوری قهوه به ازای هر شش اونس آب کافی است. اما این موضوع تا حدی فردی و سلیقه ای است. بنابراین خطوط و نشانه های قهوه جوش خود را در نظر گرفته و بررسی کنید هر بار چه مقدار آب لازم دارید. این را هم در نظر بگیرید که مقداری آب در مراحل تهیه قهوه تبخیر می شود.

دمای آب برای دم کردن قهوه

اول ایمنی! مواقعی که قهوه درست می کنید، همه اقدامات ایمنی را برای خودتان و کسانی که قهوه می نوشند رعایت کنید.

قهوه جوش شما باید دمای آب را میانگین بین 195 تا 205 درجه سانتیگراد نگه دارد تا قهوه دم بکشد. اگر دمای آب کمتر از این میزان باشد ممکن است قهوه خوب دم نکشد و اگر آب داغ تر باشد باعث از بین رفتن کیفیت در مزه قهوه می شود. اگر قهوه را به صورت دستی آماده می کنید، اجازه دهید آب به جوش آید، اما مواظب باشید زیاد آن را نجوشانید. منبع حرارت را خاموش کنید و اجازه دهید تا آب به مدت یک دقیقه استراحت کند. سپس قهوه را دم کنید.

معمولا قهوه قبل از این که سرو شود، به سرعت خنک می شود. این موضوع بستگی به فنجانی دارد که شما قهوه را داخل ان سرو می کنید. بسیاری از قهوه نوش ها مایلند مقداری خامه یا شیر به قهوه خود اضافه کنند که این موضوع نیز به سرد شدن قهوه کمک می کند. در نهایت دمایی که عشاق قهوه ترجیح می دهند، کاملا شخصی است و مانند فاکتور های دیگر قهوه را خاص می کند. معمولا بهترین دمای سرو قهوه بین 180 تا 185 درجه فارنهایت (82 تا 85 درجه سانتیگراد) است. اما عموما قهوه نوش ها بعد از سرو کمی صبر می کنند تا دما به 140 درجه فارنهایت (60 درجه سانتیگراد) یا پایین تر برسد.

روش های دم کردن قهوه

• Stiping: قهوه داخل آب غوطه ور می شود؛ به عبارت دیگر، قهوه و آب مدام با هم در تماس اند که در این روش، قهوه Body بیشتری دارد؛ مانند قهوه ترک.

• Pure Over: از بالا روی قهوه آب ریخته می شود و از پایین بصورت چکه ای، عصاره گیری می شود. مثل قهوه فرانسه.

• Pressure Vaccume: روش دم کردن با استفاده از فشار آب داغ؛ مانند اسپرسو.

زمان دم کردن قهوه روی طعم قهوه بسیار تاثیرگذار است. روش قطره ای، 5 دقیقه و در روش فرنچ پرس 2 تا 4 دقیقه برای دم کردن قهوه کافی است. کوتاهترین مدت زمان برای دم کشیدن قهوه به روش اسپرسو است که 20 تا 30 ثانیه بیشتر زمان نمی گیرد.

دم کردن قهوه,نکاتی برای تهیه قهوه

بهترین دمای سرو قهوه بین 82 تا 85 درجه سانتیگراد است

نکات مهم برای دم کردن قهوه - قسمت اول

منبع : kalleh.com

. نکات مهم برای دم کردن قهوه - قسمت دوم
منبع :
بر چسب ها :

روش دم کردن قهوه

,

نکاتی برای تهیه قهوه

,

دم کردن قهوه

,

روش های متفاوت دم کردن قهوه

,

روش های دم کردن قهوه

,

توصیه هایی برای دم کردن قهوه

,

اصول دم کردن قهوه

,

شیوه دم کردن قهوه

,

روش های درست کردن قهوه

,

درست کردن قهوه

,

راه و روش دم کردن قهوه

,

راههای دم کردن قهوه

,

مدت زمان دم کردن قهوه

,

مهارت های دم کردن قهوه

,

راهنمای دم کردن قهوه

,

نکته هایی برای دم کردن قهوه

,

نکاتی برای دم کردن قهوه

,