Image

طرز تهیه نان پیده ترکی

نحوه درست کردن نان پیده,طرز تهیه نان پیده

طرز تهیه نان پیده ترکی

مواد لازم برای نان پیده ترکی :

آرد سه لیوان
شیر ولرم یک لیوان
شکر دو قاشق مرباخوری من بیشتر زدم
روغن زیتون یک قاشق غذاخوری
کره 70 گرم
تخم مرغ 1 عدد
نمک یک چهارم قاشق چایخوری
خمیر مایه یک قاشق غذاخوری

مواد رومال :

زرده تخم مرغ 1 عدد
شیر دو قاشق غذاخوری
کنجد و تخم خرفه به مقدار لازم
شکر کمی

طرز تهیه نان پیده ترکی :

آرد را سه بار الک کرده و تمام مواد خشک را با هم مخلوط کرده (حتی خمیر مایه) سپس کره را آب کرده و خنک می کنیم به همراه تخم مرغ و شیر ولرم و روغن زیتون در مرکز آرد که گود کرده ایم می ریزیم و به سرعت با نوک انگشت مخلوط می کنیم چسبندگی این خمیر عادی است پس سعی کنید به آن آرد اضافه نکنید و در صورت لزوم فقط کمی دستتان را در آرد بزنید با ورز دادن چسبندگی خمیر کاملا از بین می رود وقتی خوب ورز دادید حدودا ده دقیقه روی خمیر دستمال کشیده و جای گرم مانند فر خاموش قرار دهید.

برای یک ساعت، بعد از یک ساعت پف خمیر را گرفته و دوباره می گذاریم ربع ساعت دیگر استراحت کند بعد از آن روی سطح صاف کمی آرد پاشیده از خمیر برداشته آن را با وردنه گرد پهن می کنیم دور تا دور خمیر را بوسیله یک کاسه خط می اندازیم و با چاقو تعدادی خط وسط آن زده زرده و شیر را با هم مخلوط کرده با برس به آرامی روی نان بکشید.

سپس کنجد و تخم خرفه پاشیده کمی شکر در صورت تمایل و دوباره در سینی ده دقیقه استراحت بدهید بعد از استراحت دوباره خط های روی نان را با چاقو عمیق کنید تا در اثر پخت از بین نرود سپس در فر از قبل گرم شده با دمای 180 به مدت 30 دقیقه قرار می دهیم یک ظرف آب هم برای خشک نشدن نان ها در فر قرار دهید. بعد از پخت کمی کره روی نان کشیده تا براق شوند از این مقدار خمیر یک نان بزرگ و سه نان کوچک اندازه نعلبکی درست کردم. نان فوق العاده خوشمزه و خوش بافتی است.

گردآوری : بخش آشپزی


منبع :
بر چسب ها :

نحوه درست کردن نان پیده

,

طرز پخت نان پیده

,

نان پیده ترکی

,

طرز پخت انواع نان در خانه

,

پخت انواع نان

,

طرز تهیه نان های خانگی

,

مواد لازم برای نان پیده

,

سایت آشپزی

,

آموزش آشپزی

,

طرز تهیه نان های ترکیه ای

,

طرز تهیه نان پیده

,

نان پیده ترکی طرز پخت نان پیده نحوه درست کردن نان پیده

,